FERRATY + LEZENÍ Vír

Jednodenní kombinace pro rodiče a neposedné děti :-)

Úvod  >  Aktivity  >  Ferraty  >  Ferraty + Lezení VÍR

Ideální kombinace nejen pro rodiče s aktivními dětmi.
Jednodenní FERRATY + LEZENÍ, na míru ve VÍRU.

Ideální nejen pro neposedné děti, ale i zvědavé dospělé :-D 

Ferrato-horolezecká zkouška pro malé i velké začátečníky, co ještě neví jestli je to bude bavit, a co nevydrží dlouho u jedné věci - tak jich vyzkoušíme několik :-) Ze tří Vírských ferrat uprostřed krásné Vysočiny vylezeme pouze tu jednodušší a zábavnější, Ledovou stěnu (B/C), s lanovým mostkem, vyzkoušíme si princip pohybu po feratě, správné ustrojení do úvazku, zkompletování ferratového setu, používání karabin... Vysvětlíme si průběžné dojišťování lanem, pohyb po ferratě s dětmi. Vše hlavně zábavnou formou bez hlubokého teoretizování, tak aby to děti bavilo a "neztratili nit" :-D 

Po obědě pak na skále u Jezerní stěny a na ní krásně odjištěných lezeckých cestách (3 - 5 UIAA) vyzkoušíme horolezení, neustále jištěni lanem ze shora, stylem tzv "toprope - na rybu". Pro špunty i rodiče jsou tu vedle sebe 4 až 5 lozitelných cest, vyřádí se všichni a hrudníčky zprvu trochu sevřené strachem se nadmou pýchou :-) Když ale zjistíme, že nás předchozí ferratování bavilo víc, vylezeme si i druhou ferratu, Jezerní stěnu s vyhlídkou na přehradní hráz, obtížnost také jednoduchá (B/C). 

Kurz je koncipován hlavně jako ZÁŽITEK a VYZKOUŠENÍ něčeho nového, bez ambicí se všechno napoprvé hned naučit - věci jako orientace ve stupnici obtížnosti ferrat, záchrana a sebezáchrana po uklouznutí,, nosnosti materiálů, pádové faktory, rázové síly, atd... si necháme na příště. Pokud by vás pak tohle vše zajímalo, je vhodné absolvovat komplexnější kurz pro začátečníky.

Skupina max 8 osob, z toho ideálně 4 děti + 4 dospělí. 
* Bezpečnost na prvním místě = na každé dítě by měl být jeden dospělý!
* Minimální počet pro otevření kurzu jsou 4 osoby. 


Program: sraz 10:00 na parkovišti před dolní ferratou ve Víru (mapa). Stručné seznámení s nutnou teorií (tak abychom nenudili děti), vystrojení, zahájení lekce. V dopoledních hodinách přelezeme ferratu "Ledová stěna", lanový most, kramle i žebříky. Po obědě (restaurace v blízkosti) si odpoledne ošaháme skalní lezení, horolezení. Když situace dovolí, bude čas a chuť, dáme i druhou ferratu. Vylezeme co zmůžeme, vše si vyzkoušíme a kolem 16hod kurz ukončíme.

Cena kurzu:

  • 1 800,- Kč/dospělý
  • 1 400,- Kč/dítě (6 až 14 let) - dítě vždy s doprovodem dospělého!
  • Při přihlášení 4 a více osob současně, sleva 100,- Kč/osobu.

* Sleva neplatí pro individuální termíny na zakázku, tam platí základní cena + doprava.

V ceně: zapůjčení kompletního vybavení na ferraty (ferratový set, karabiny, brzda; kombinovaný úvazek, plochá smyce, přilba, lano pro dojištění), zapůjčení materiálu pro lezení (dynamická lana, kotvící prvky, karabiny, jistící prostředky, slaňovací pomůcky, atd), profesionální služby horského průvodce a lezeckého instruktora, pojištění profesní odpovědnosti, osobní přístup a stálý dohled po celou dobu kurzu. Závěrem pár fotek z vašich lezeckých zážitků: jen mobilovky, ale o to více nadšení, adrenalinu a dobrodružství :-)

Cena nezahrnuje: poplatek za vstup na ferraty 100,- Kč/os. Platí se hotově při zahájení kurzu, organizátor předává provozovateli ferrat před započetím lezení. Cena nezahrnuje sportovní, cestovní, úrazové, ani jakékoliv jiné pojištění. Zůstáváme však v ČR, ferraty i skály jsou jednoduché a budu vás mít celou dobu pod dohledem = šance na úraz jsou minimální. Pokud o nějakém připojištění přesto uvažujete, poradím vám zde: POJIŠTĚNÍ DO HOR


Termíny 2021: Nevyhovují? Nevadí, ozvěte se, domluvíme se :-)

TERMÍN si vyberte a rezervujte v kalendáři

Pro přehlednější náhled termínů si můžete filtrovat aktivitu, nebo lokalitu... > např.: FERRATY, Vír.
Zvýrazněné dny jsou termíny k dispozici. Klikněte na vybraný den, pak na zelený box - číslo vpravo dole je kapacita termínu (obsazeno / celkem).


Pokud Vám rezervační kalendář nefunguje, nebo jste po odeslání rezervace do 10 minut neobdrželi potvrzovací e-mail, použijte prosím ALTERNATIVNÍ OBJEDNÁVKU ZDE:

Se zájmem o jiný termín, individuální kurz atd, mě kontaktujte zde: