Via Ferrata, Klettersteig
Ferratové kurzy v ČR i zahraničí, pro začátečníky i pokročilé.

Ferratové kurzy:

ZAČÁTEČNÍCI

Základní jednodenní ferratový kurz ve VÍRU (i pro děti)

Startovní ferratová lekce pro úplné začátečníky. Vše pro bezpečný pohyb po feratách, správné ustrojení do úvazku, zkompletování ferratového setu. Používání karabin, princip postupu po ocelovém jištění. Průběžné dojišťování lanem, pohyb po ferratě s dětmi. Záchrana i sebezáchrana po uklouznutí. Orientace ve stupnici obtížností.

Cena: od 1 180,- Kč/osobu


ZKUŠENĚJŠÍ

Jednodenní výlet na ferraty do RAKOUSKA (i pro děti)

Pro "pokročilejší" začátečníky, kteří již vědí co a jak, ale sami si do hor a světa ocelových lan ještě netroufají - ideální v návaznosti na základní kurz ve Víru. V pohodově dojezdové vzdálenosti, kousek za Vídní, se nachází oblíbené pohoří Raxalpe a masív Hohe Wand. Obě lokality nabízí spoustu možností a kombinací, jak si ferratové zkušenosti prohloubit.

Cena: od 1 500,- Kč/osobu


FERRATY + LEZENÍ

Individuální kombinace ve VÍRU, program pro aktivní děti.

Ideální pro neposedné děti :) Ferrato-horolezecká zkouška pro malé i velké začátečníky. Ze dvou Vírských ferrat vylezeme pouze tu jednodušší, vyzkoušíme si princip pohybu po feratě, používání karabin atd. Po obědě pak vyzkoušíme "horolezení" ;-) jištěni lanem ze shora. Když nás a hlavně děti ferrata bude bavit víc, vylezeme i tu druhou.

Cena: od 830,- dítě, od 1560,- dospělý


TRÉNINK

Odpolední zdokonalovací kurz VELKÁ DOHODA (i s dětmi)

Zdokonalující ferratové cvičení pro "již zasvěcené", ideální v návaznosti na základní kurz ve Víru. Po ustrojení a zopakování metodiky bezpečného pohybu po feratách, zdoláme až 9 cest v bývalém kamenolomu. Ferraty jsou cvičné, různé obtížnosti od jednoduchých "A" pro děti, až po silové a drsné "E" pro dospěláky. Třešničkou je lanový most 60 m.

Cena: od 400,- Kč/osobu


Opravdová horská dobrodružství

Bezpečně, zajištěni ocelovým lanem, podívat se na vyhlídky horolezců.


Co je to ta ferrata?

Ferraty, feráty, z italského "via ferrata" - železná cesta (německy "klettersteig"), jsou stezky v horách či skalách, trvale a fixně zabezpečené ocelovým lanem po celé délce cesty, případně i železnými kramlemi, stupačkami a dalším jištěním. Vznik se traduje do Rakouska již do roku 1843 (Hoher Dachstein), kde tyto cesty vznikaly pro bezpečný pohyb vojáků ze stanoviště na stanoviště.

Po ferratách se člověk pohybuje oblečený do celotělového (kombinovaného) úvazku, lezecké přilby, a jistí se pomocí tzv ferratového setu - souběžně dvěma karabinami spojenými s úvazkem přes pádovou brzdu, která pohlcuje rázovou sílu případného pádu. Správné použití všeho vybavení a postup po ferratách jednoduše naučím Vás i Vaši rodinu (děti od 6-ti let).


Pokud si z nabídky nevyberete, nebo pro individuální poptávku, bližší informace atd, mě kontaktujte zde:

Další ferratové zájezdy provádím pro
CK KUDRNA

Outdoorová cestovka s romantickou duší.
Podívejte se na nabídku dalších akcí, kde se můžeme potkat: