Ferraty VELKÁ DOHODA
Výukový trénink pokročilejších technik pro aktivní ferratolezce

Úvod  >  Aktivity  >  Ferraty  >  Trénink Lipovec

Odpolední ferratový kurz pokročilejších technik.
VELKÁ DOHODA, Lipovec (možno i s dětmi)

Zdokonalující ferratové cvičení a vzdělávací kurz pro mírně pokročilé, ideální v návaznosti na základní kurz ve Víru. Po ustrojení a zopakování metodiky a všech zásad bezpečného pohybu po feratách, se pustíme do zdolání až 9 ferrat na malé ploše bývalého kamenolomu v Moravském krasu. Ferraty jsou koncipovány jako cvičné, různé obtížnosti od jednoduchých "A" pro děti, až po vydatné "D" pro dospěláky. Během 4 hodin si znovu vyzkoušíme výstroj, procvičíme techniku lezení, vyzkoušíme různé obtížnosti cest, různé kotvy, mostky, žebříky, dokonale se připravíme na dobývání Alp :-) 

V případě zájmu - zaměříme se i na ferratové cvičení pokročilejších technik, varianty záchrany, sebezáchrany z visu po uklouznutí, vysvětlíme si průběžné dojišťování lanem dětí i dospělých, pohyb po ferratě s dětmi. Jak se dělá dopomoc jednoduchou kladkou a jak v minutě sestrojit karabinový kladkostroj. Zopakujeme si orientaci se ve stupnici obtížnosti ferrat, povíme si o nosnostech materiálů, nastíníme pádové faktory, rázové síly, atd... povysíme si v "sedáku", "celotěláku" i "kombiňáku" a uvědomíme si rozdíly... Zopakujeme si vše nutné pro BEZPEČNÉ ZÁŽITKY NA FERRATÁCH. 

Třešničkou na dortu a výzvou pro odvážné je lanový most dlouhý 60m.

To vše ve skupině 6 osob (15-99 let), nebo rodiny s dětmi (6-14 let), max 8 osob (4 dospělí + max 4 děti).

** Poznámka: tento kurz není vhodný pro úplné začátečníky! Ten je ZDE...


Program: sraz ve 14:00 na parkovišti areálu Velká Dohoda (mapa). Krátké zopakování základní nutné teorie, vystrojení, zahájení lekce. V následujících 4 hodinách prolezeme za průběžného výkladu a diskuze nad metodikou klidně všech 9 cvičných ferrat, lanové mosty, kramle i žebříky, vše si vyzkoušíme a v 18 hod kurz ukončíme.

Cena kurzu: 650,- Kč/osoba (i dítě)
Při přihlášení 4 a více osob současně, sleva 100,- Kč/osobu. 
* Sleva neplatí pro individuální termíny na zakázku, tam platí standardní cena.
* Minimální počet pro otevření kurzu jsou 3 osoby. 

V ceně: zapůjčení kompletního vybavení (ferratový set = karabiny, brzda; sedací + prsní úvaz, plochá smyce, přilba, lano pro dojištění, karabiny, prusíky, blokanty, atd...), profesionální služby horského průvodce a lezeckého instruktora, osobní přístup a stálý dohled po celou dobu kurzu. Závěrem pár fotek z vašich ferratových pokroků: sic jen mobilové momentky, o to více nadšení, adrenalinu a dobrodružství :-)

Cena nezahrnuje: vstupné do areálu Velká Dohoda (200,- Kč/os). Platí se v hotovosti přímo na místě provozovateli areálu.


Termíny 2020: (Nevyhovují? Nevadí, napište, domluvíme se)

OBJEDNÁVKU proveďte přes rezervační kalendář

Pro přehlednější náhled termínů si vyfiltrujte aktivitu, nebo lokalitu... > např.: FERRATY, Lipovec


Pokud Vám rezervační kalendář nefunguje, nebo jste po odeslání rezervace do 10 minut neobdrželi potvrzovací e-mail, použijte prosím ALTERNATIVNÍ OBJEDNÁVKU ZDE:

Se zájmem o jiný termín, individuální kurz atd, mě kontaktujte zde: