Ferraty VELKÁ DOHODA

Výukový trénink pokročilejších technik pro aktivní ferratolezce

Úvod  >  Aktivity  >  Ferraty  >  Trénink Lipovec

Odpolední ferratový kurz pokročilejších technik.
VELKÁ DOHODA, Lipovec (možno i s dětmi)

Zdokonalující ferratové cvičení a vzdělávací kurz pro mírně pokročilé, ideální v návaznosti na základní kurz ve Víru. Po ustrojení a zopakování metodiky a všech zásad bezpečného pohybu po feratách, se pustíme do zdolání až 10 ferrat na malé ploše bývalého kamenolomu v Moravském krasu. Ferraty jsou koncipovány jako cvičné, různé obtížnosti od jednoduchých "A" pro děti, až po vydatné "D" pro dospěláky. Během 4 hodin si znovu vyzkoušíme výstroj, procvičíme techniku lezení, vyzkoušíme různé obtížnosti cest, různé kotvy, mostky, žebříky, dokonale se připravíme na dobývání Alp :-) 

V případě zájmu - zaměříme se i na ferratové cvičení pokročilejších technik, varianty záchrany, sebezáchrany z visu po uklouznutí, vysvětlíme si průběžné dojišťování lanem dětí i dospělých, pohyb po ferratě s dětmi. Jak se dělá dopomoc jednoduchou kladkou a jak v minutě sestrojit karabinový kladkostroj. Zopakujeme si orientaci ve stupnici obtížnosti ferrat, povíme si o nosnostech materiálů, nastíníme pádové faktory, rázové síly, atd... povysíme si v "sedáku", "celotěláku" i "kombiňáku" a uvědomíme si rozdíly... Naučíme i si prakticky procvičíme vše nutné pro BEZPEČNÉ ZÁŽITKY NA FERRATÁCH. 

Třešničkou na dortu a výzvou pro odvážné je lanový most dlouhý 60m.

To vše ve skupině 6 osob (15-99 let), nebo rodiny s dětmi (6-14 let), max 8 osob (4 dospělí + max 4 děti).

** Poznámka: tento kurz není vhodný pro úplné začátečníky! Ten je ZDE...


Program: sraz ve 14:00 na parkovišti areálu Velká Dohoda (mapa). Krátké zopakování základní nutné teorie, vystrojení, zahájení lekce. V následujících 4 hodinách prolezeme za průběžného výkladu a diskuze nad metodikou klidně všech 9 cvičných ferrat, lanové mosty, kramle i žebříky, vše si vyzkoušíme a v 18 hod kurz ukončíme.

Cena kurzu: 1 200,- Kč/osoba (i dítě)
Při přihlášení 4 a více osob současně, sleva 100,- Kč/osobu. 
* Sleva neplatí pro individuální termíny na zakázku, tam platí základní cena + doprava.
* Minimální počet pro otevření kurzu jsou 4 osoby. 

V ceně: zapůjčení kompletního vybavení (ferratový set = karabiny, brzda; sedací + prsní úvaz, plochá smyce, přilba, lano pro dojištění, karabiny, prusíky, blokanty, atd...), profesionální služby horského průvodce a lezeckého instruktora, pojištění profesní odpovědnosti, osobní přístup a stálý dohled po celou dobu kurzu. Závěrem pár fotek z vašich ferratových pokroků: sic jen mobilové momentky, o to více nadšení, adrenalinu a dobrodružství :-)

Cena nezahrnuje: vstupné do areálu Velká Dohoda (200,- Kč/os). Platí se v hotovosti přímo na místě provozovateli areálu. Cena nezahrnuje sportovní, cestovní, úrazové, ani jakékoliv jiné pojištění. Zůstáváme však v ČR, ferraty jsou cvičné a budu vás mít celou dobu pod dohledem = šance na úraz jsou minimální. Pokud ale o připojištění přesto uvažujete, poradím vám zde: POJIŠTĚNÍ DO HOR


Termíny: Nevyhovují? Nevadí, ozvěte se, domluvíme se :-)

TERMÍN si vyberte a rezervujte v kalendáři

Pro přehlednější náhled si můžete filtrovat aktivitu, nebo lokalitu > např.: FERRATY, Velká Dohoda.
Zvýrazněné dny jsou termíny k dispozici. Klikněte na vybraný den, pak na zelený box - číslo vpravo dole je kapacita termínu (obsazeno / celkem).


Pokud Vám rezervační kalendář nefunguje, nebo jste po odeslání rezervace do 10 minut neobdrželi potvrzovací e-mail, použijte prosím ALTERNATIVNÍ OBJEDNÁVKU ZDE:

Se zájmem o jiný termín, individuální kurz atd, mě kontaktujte zde: