Ferraty pro začátečníky

Jednodenní kurzy pro začínající ferratisty.

Úvod  >  Aktivity  >  Ferraty  >  Kurzy pro začátečníky

Základní jednodenní ferratový kurz pro začátečníky
(vhodné pro dospělé, děti, i celé rodiny)

Startovní ferratová lekce pro úplné začátečníky. Na dvou jednoduchých "rodinných" ferratách v ČR nebo Rakousku se naučíme základy bezpečného pohybu po feratách, správné ustrojení do sedacího úvazku, výhody prsního úvazku, vyvázání, zkompletování ferratového setu. Naučíme se používání karabin, princip postupu po ocelovém jištění, základní techniky pohybu a efektivního lezení... a ferraty si také plnohodnotně prolezeme. Vysvětlíme si průběžné dojišťování lanem, pohyb po ferratě s dětmi. Jak se dělá záchrana druhými i sebezáchrana po případném uklouznutí. Zorientujeme se ve stupnici obtížnosti ferrat. Povíme si o nosnostech materiálů, nejčastějších chybách, nastíníme pádové faktory, rázové síly, atd... Povysíme si v "sedáku", "celotěláku" i "kombiňáku" a uvědomíme si rozdíly...
Zvládneme se naučit vše nutné pro BEZPEČNÉ ZÁŽITKY NA FERRATÁCH.

Vše samozřejmě s ohledem na zábavu, škola hrou, hlavně nenudit děti :-D

Ferraty polezeme jednoduché, obtížnosti A až B/C, zvládne je opravdu každý, děti už od výšky 110cm, samozřejmně s dopomocí instruktora a dojištěním lanem (děti lehčí 40kg jsou jištení extra lanem po celou dobu lezení! pro eliminaci jakéhokoliv pádu!). Věk dětí není až tak limitující a rozhodující, doporučuji však 6 let a více. Věk dospělých je bez hranic :-) omezením je pouze maximální hmotnost lezce 120 kg.

To vše v komorní skupině 6 osob, kompaktní skupiny (rodiny s dětmi 6 až 14 let) max 8 osob. 
** Minimální počet pro otevření kurzu jsou 4 osoby.


Kurzy pro začátečníky probíhají ve dvou lokalitách, vyberte si:


ČR, Moravský kras, areál "Velká Dohoda" poblíž Ostrova u Macochy

Na Moravě je v současnosti jediná ferratová oblast, vhodná i povolená pro výuku ferratistů. Bývalý kamenolom v krásných lesích Moravského krasu je přebudován na zábavní outdoorový areál se spoustou atrakcí (zipline, lanový park, jeskyně, lezecká stěna) a pro nás nejpodstatnější - rozsáhlý ferratový park s více jak 10 zajištěnými cestami všech obtížností a více jak 700 metry poctivého lezení, korunované několika žebříky a lanovými mosty, třešničkou i jeden dlouhý 60 m :-) Jsou tu jednoduché ferraty A, B, pohodové D, i těžké E!

Program: sraz v 10:00 na parkovišti před areálem (mapa ZDE). Seznámení s teorií, metodika, vystrojení, zahájení lekce. V následujících 6ti hodinách prolezeme s přestávkou na oběd vše co zvládneme, lanové mosty, kramle i žebříky, vše vyzkoušíme a po 16:00 kurz ukončíme.

Cena kurzu: 1 600,- Kč/osoba (i dítě)
Při přihlášení 4 a více osob současně, sleva 100,- Kč/osobu. 
* Sleva neplatí pro individuální termíny na zakázku, tam platí základníí cena + doprava
** Minimální počet pro otevření kurzu jsou 4 osoby.

V ceně: zapůjčení kompletního vybavení (ferratový set = karabiny, brzda; sedací + prsní úvaz, plochá vázací smyce, přilba, lano pro dojištění, karabiny, prusíky...), profesionální služby horského průvodce a lezeckého instruktora, pojištění profesní odpovědnosti, osobní přístup a stálý dohled po celou dobu kurzu. Závěrem pár fotek z vašich ferratových začátků: sic jen mobilové momentky, ale o to více nadšení, adrenalinu a dobrodružství :-)

Cena nezahrnuje: poplatek za vstup na ferraty 200,- Kč/os. Platí se hotově na místě provozovateli ferrat před započetím lezení. Dále cena nezahrnuje sportovní, cestovní, úrazové, ani jakékoliv jiné pojištění. Zůstáváme však v ČR, ferraty jsou jednoduché a budu vás mít celou dobu pod dohledem = šance na úraz jsou minimální. Pokud o připojištění přesto uvažujete, poradím vám zde: POJIŠTĚNÍ DO HORTermíny : (Nevyhovují? Nevadí, ozvěte se, domluvíme se :-)

TERMÍN si vyberte a rezervujte v kalendáři

Pro přehlednější náhled termínů si můžete filtrovat aktivitu, nebo lokalitu... > např.: FERRATY, Vír.
Zvýrazněné dny jsou termíny k dispozici. Klikněte na vybraný den, pak na zelený box - číslo vpravo dole je kapacita termínu (obsazeno / celkem).


Pokud Vám rezervační kalendář nefunguje, nebo jste po odeslání rezervace do 10 minut neobdrželi potvrzovací e-mail, použijte prosím ALTERNATIVNÍ OBJEDNÁVKU ZDE:

Se zájmem o jiný termín, individuální kurz atd, mě kontaktujte zde: