Ferraty pro začátečníky

Jednodenní kurzy pro začínající ferratisty, Vír na Vysočině.

Úvod  >  Aktivity  >  Ferraty  >  VÍR pro začátečníky

Základní jednodenní ferratový kurz pro začátečníky, VÍR
(vhodné i pro děti)

Startovní ferratová lekce pro úplné začátečníky. Na dvou (třech) jednoduchých "rodinných" ferratách (a třetí těžší na závěr, když nám to půjde) uprostřed krásné Vysočiny se naučíme základy bezpečného pohybu po feratách, správné ustrojení do sedacího úvazku, vyvázání a výhody prsního úvazku, zkompletování ferratového setu. Vyzkoušíte si používání karabin, princip postupu po ocelovém jištění... a všechny tři ferraty si plnohodnotně prolezeme. Vysvětlíme si průběžné dojišťování lanem, pohyb po ferratě s dětmi. Jak se dělá záchrana druhými i sebezáchrana po uklouznutí. Zorientujeme se ve stupnici obtížnosti ferrat. Povíme si o nosnostech materiálů, nastíníme pádové faktory, rázové síly, atd... povysíme si v "sedáku", "celotěláku" i "kombiňáku" a uvědomíme si rozdíly...
Zvládneme se naučit vše pro BEZPEČNÉ ZÁŽITKY NA FERRATÁCH.

První dvě ferraty - "Ledová stěna" a "Jezerní stěna" - mají obtížnost B/C a zvládne je opravdu každý, děti klidně od výšky 110cm (s dopomocí instruktora a lana).
Třetí ferrata - "Vysoká vyhlídka" - je krátký bonusový bonbónek těžší obtížnosti C, který si vylezeme na závěr, když nám to půjde :-)

Vše samozřejmě s ohledem na zábavu, škola hrou, hlavně nenudit děti :-D

To vše v komorní skupině 6 osob (15 až 99 let), nebo rodiny s dětmi (6 až 14 let) max 8 osob (4 dospělí + max 4 děti).

Program: sraz 10:00 na parkovišti před dolní ferratou ve Víru (mapa). Seznámení s teorií, metodika, vystrojení, zahájení lekce. V následujících 6ti hodinách prolezeme s přestávkou na oběd obě ferraty, lanový most, kramle i žebříky, vše se naučíme a kolem 16hod kurz ukončíme.

Tip: možno využít spolujízdy na trase Ostrava - Olomouc - Vír (ptejte se)

Cena kurzu: 1 280,- Kč/osoba (i dítě)
Při přihlášení 4 a více osob současně, sleva 100,- Kč/osobu. 
* Sleva neplatí pro individuální termíny na zakázku, tam platí standardní cena.
* Minimální počet pro otevření kurzu jsou 4 osoby. 

V ceně: zapůjčení kompletního vybavení (ferratový set = karabiny, brzda; sedací + prsní úvaz, plochá vázací smyce, přilba, lano pro dojištění, karabiny, prusíky...), služby horského průvodce a lezeckého instruktora, osobní přístup a stálý dohled po celou dobu kurzu. Závěrem pár fotek z vašich ferratových začátků: sic jen mobilové momentky, ale o to více nadšení, adrenalinu a dobrodružství :-)

Cena nezahrnuje: poplatek za vstup na ferraty 100,- Kč/os. Platí se hotově při zahájení kurzu, organizátor předává provozovateli ferrat před započetím lezení.


Termíny 2021: ...termíny jsou v přípravě, podívejte se prosím později

OBJEDNÁVKU proveďte přes rezervační kalendář

Pro přehlednější náhled termínů si nejprve vyfiltrujte aktivitu, nebo lokalitu... > např.: FERRATY, Vír


Pokud Vám rezervační kalendář nefunguje, nebo jste po odeslání rezervace do 10 minut neobdrželi potvrzovací e-mail, použijte prosím ALTERNATIVNÍ OBJEDNÁVKU ZDE:

Se zájmem o jiný termín, individuální kurz atd, mě kontaktujte zde: