Ferraty dvoudenní Rakousko

Víkendová akce pro pokročilejší ferratisty - RAXALPE, HOHE WAND, BUCKLIGE WELT

Úvod  >  Aktivity  >  Ferraty  >  Kurzy vícedenní

DVOUDENNÍ víkendová ferratová akce, RAXALPE a HOHEWAND
3 až 5 ferrat B/C – D (vhodné pro mírně pokročilé)

Nejen pro "pokročilejší začátečníky", ale třeba i pro lezce drsňáky kteří již vědí co a jak :-) , ale sami si do světa ocelových lan a kramlí ještě netroufají, nebo nechtějí bloudit a hledat nástupy, ale užít si lezení pod dohledem instruktora a zažít srandu v partě obdobně postižených :-D
Ideální také jako návaznost na základní kurz pro začátečníky
V pohodově dojezdové vzdálenosti od hranic, kousek za Vídní, se nachází známé pohoří Raxalpe, oblíbená přírodní zákoutí jako Bucklige Welt, Höllental, Weichtal... a taky vápencový masív Hohe Wand. Navzájem blízké lokality nabízí spoustu možností a kombinací, jak si prohloubit ferratové zkušenosti i zažít skutečně hodnotné výstupy. Rozcvičkou nám bude třeba krásná romantická ferrata na "Turecký hrad", a třešničkou na dortu "Hans von Haidsteig" a známý fotogenický kříž "Preinerwand-Kreuz" 1783 m.n.m.... o 180m výš jak Sněžka :-)

Ferraty polezeme střední obtížnosti C – D, zvládne je každý kdo už má nějaké zkušenosti s lezením a rutinně zvládnutou základní metodiku postupu po ferratách. Děti od výšky 140cm a věku cca 14 let, samozřejmně s dopomocí instruktora a dojištěním lanem (děti lehčí 40kg jsou jištení extra lanem po celou dobu lezení! pro eliminaci jakéhokoliv pádu!). Věk dětí není až tak limitující a rozhodující, doporučuji však 14 let a více. Věk dospělých je bez hranic :-) omezením je pouze maximální hmotnost lezce 120 kg.

To vše v komorní skupině 6 osob, kompaktní skupiny (party, rodiny) max 8 osob. 
** Minimální počet pro otevření kurzu jsou 4 osoby.


Cena: 4 800,- Kč/osoba 
Při přihlášení 4 a více osob současně, sleva 100,- Kč/osobu. 

V ceně: zapůjčení kompletního vybavení (ferratový set = karabiny, brzda; sedací + prsní úvaz, plochá vázací smyce, přilba, lano pro dojištění, karabiny, prusíky...), profesionální služby horského průvodce a lezeckého instruktora, pojištění profesní odpovědnosti, osobní přístup a stálý dohled po celou dobu kurzu. Závěrem pár fotek z vašich ferratových zážitků: sic jen mobilové momentky, ale o to více nadšení, adrenalinu a dobrodružství :-)

Cena nezahrnuje: dopravu, stravu, ubytování. Dále cena nezahrnuje sportovní, cestovní, úrazové, ani jakékoliv jiné pojištění - je nutné vlastní!, zahrnující zvolenou aktivitu (ferraty). Pokud vlastní pojištení nemáte, poradím vám zde zde: POJIŠTĚNÍ DO HOR

Ubytování: v lokalitě je bezproblémová nabídka ubytování, možnost kempu i apartmánů... (nutno zajistit si předem). Kemp (cena 12 €/noc/osoba) je skromný, ale dostatečně vybavený, s výhledem přímo na stěnu Hohe Wandu... romantika jak prase, večerní posezení u vínka a diskuze nad zdolanými velehorami se osvědčilo :-) Spaní ve vlastním stanu / karavanu / atd. 
Jídlo: v kempu není obchod ani restaurace, je potřeba mít vlastní zásoby. (i pití ;-) Nejbližší restaurace je cca 1,5 km. V případě vlastních apartmánů se sejdeme ráno na dohodnutém místě a hurá na ferraty. Během dne na ferratách vylezeme vždy k nějaké výtečné horské hospodě, obvykle ale až kolem 15hod... tzn svačinu na oběd je potřeba mít z vlastních zásob.


Program: čekají nás plné dva dny parádního lezení. Sobota je koncipována jako lehčí, s prostorem na doladění metodiky a techniky, probereme a naučíme se fígly co třeba ještě neznáme :-) Prostě pomalejší rozjezd, netřeba se bát že "nebudu stíhat". Druhý den, v neděli, si dáme hned od rána hodnotný výstup, kde zúročíme vše co jsme v sobotu natrénovali :-)

Přesnou skladbu programu budeme řešit vždy podle aktuální situace, počasí, nálady, zdatnosti kolektivu atd, ale základní kostra a idea je taková:

Sobota:
• 9:00 sraz v pohoří Bucklige Welt (Země tisíce kopců), cca 60 km pod Vídní
• 9:30 vyrážíme na ferratu Pittentaler Klettersteig C/D - Turecký hrad, krátká, krásná, vzdušná, romantická, končící u hradu. Ideální rozcvička, rozkoukání :-) Za dvě hodiny zpět u auta.
• 11:30 posvačíme, sedáme do aut a přejíždíme pod HoheWand
• 13:00 nástup do ferraty Gebirgsvereins Klettersteig D (nebo Wildenauer) - krásně exponovaná, hravá, vzdušné traverzy, úseky těžké i kochací, lanový most, žebříky, kramle, komíny, výhledy na Schneeberg, na louky bez řepky...
• 16:00 vítězné pivko v hospůdce nahoře, Wiener Schnitzel jak slon :-)
• 18:00 nejpozději jsme zpět dole a přemístíme se do kempu/ubytka/hospody...

Neděle:
• 9:00 sraz v Raxalpe (z kempu přejezd cca 50 km)
• 9:30 vyrážíme na ferratu Hans von Haidsteig D, nástup 1,5 hod, samotná ferrata 2-3 hod, 2 hod sestup. Celkem 6-8 hodinová celodenní tůra přes nejoblíbenější a nejhodnotnější ferratu v Raxalpech, nahoře známý fotogenický vrcholový kříž Preiner Wand Kreutz ve výšce 1783 m.n.m. Ferrata má udávaný stupeň D, ale technicky není extrémně obtížná (D je mírně nadhodnoceno). Zato si užijeme pěkné exponované pasáže a parádní výhledy. Je to jedna z nejstarších a určitě nejhezčí ferrata v Raxech s historií přes 100 let, v roce 2013 kompletně zrekonstruovaná. Nahoře je opět horská chata, pivní odměna je nádherná motivace :-)
• 18:00 nejpozději jsme zpět dole, rozloučíme se a vyrážíme k domovu


Termíny : (Nevyhovují? Nevadí, ozvěte se, domluvíme se :-)


Termíny pro rok 2024 jsou v přípravě, díky za strpení :-) Momentálně se žije skialpama, sněhem, prašanem... a myšlenky na příští léto je zatím těžké spoutat :-D Ferratové termíny budou zveřejněny v průběhu ledna, února... Díky za pochopení :-)

TERMÍN si vyberte a rezervujte v kalendáři

Zvýrazněné dny jsou termíny k dispozici.
Klikněte na vybraný den, pak na zelený box - číslo vpravo dole je kapacita termínu (obsazeno / celkem).


Pokud Vám rezervační kalendář nefunguje, nebo jste po odeslání rezervace do 10 minut neobdrželi potvrzovací e-mail, použijte prosím ALTERNATIVNÍ OBJEDNÁVKU ZDE:

FOTOGALERIE

Se zájmem o jiný termín, individuální kurz atd, mě kontaktujte zde: