Ferraty třídenní Rakousko

Prodloužený víkend pro pokročilejší ferratisty - KALKALPEN, GESÄUSE, GÖSTLING, HOCHKAR

Úvod  >  Aktivity  >  Ferraty  >  Kurzy vícedenní

TŘÍDENNÍ akce, pátek až neděle. 
GÖSTLINSKÉ ALPY, KALKALPEN, GESÄUSE, HOCHKAR...
Volitelné ferraty C – D/E (vhodné pro pokročilé).

Tohle už není primárně pro začátečníky ani děti (po domluvě a úpravě pro skupinu může být).
Akce pro ty, kterým se nechce tak daleko samotným, nechtějí bloudit a ztrácet čas, ale chtějí zažít opravdu hodnotné výstupy s jistotou horského průvodce a instruktora po boku. Pro ty, kteří chtějí mít jistotu správného postupu, možnost profesionálního dojištění, a v případně nutnosti i lanové záchrany = bezpečného slanění zpět na zem ;-) 
Prostě okolí Vídně už máte prolezlé horem dolem, už to chce někam dál... tak vyrazíme do krajů Vápencových Alp - KALKALPEN, přírodního klenotu NP GESÄUSE, a poferratíme i na nejvyšším kopci Göstlingských Alp - HOCHKARU. Lokality nabízí několik možností a kombinací, jak prohloubit ferratové zážitky i zapsat skutečně hodnotné výstupy. Ferraty polezeme primárně střední obtížnosti C – D, zvládne je každý kdo už má nějaké zkušenosti s lezením a rutinně zvládnutou metodiku postupu po ferratách. Finální program stanovíme dle aktuálních podmínek (počasí, kondice, atd), v základu jsou dvě varianty, LEHČÍ a TĚŽŠÍ:

Varianta LEHČÍ:

Pátek: 10:00 sraz v obci Trattenbach (dojezd z Brna cca 3,5 hod, cca 300 km), kde je úžasný ferratový kletterpark Naturfreunde Beistenmauer, kde je na jednom skalním masívu až 10 cest různorodých obtížností A – E, vybere si každý! Raritkou je třeba lavička "bez podlahy" na útesu uprostřed ferraty, nebo 63 m dlouhý lanový most, visutý megažebřík... Celodenní zábava!

Večer přejedeme do kempu Mooswirt, na obě noci (stan, chatka, i hotel, dle Vaší volby).

Sobota: celodenní ferratovo/VHT/chodecký výstup na horu Pfaffenstein (1865mnm) s ferratou Eisenerz C/D, krásná vzdušná exponovaná záležitost, parádní výhledy na jezero Leopoldsee. Za celý den převýšení cca 1060 m, 2 hod nástup, 2 hod ferrata, 2 hod sestup.

Neděle: vyjedeme na Hochkar, kde jsou k dispozici 3 lehčí a kratší, no krásné ferraty A/B–B/C, ale hlavně jedna parádní delší, "zážitková" a pestrá Heli-Kraft C, s dlouhým visutým žebříkem, několika lanovými mostky, svislou stěnou i příjemným traverzem. Super den zakončíme obědem v jednom z několika gasthausů a po obědě se rozjedem k domovům.

Varianta TĚŽŠÍ:

Pátek: jako u předchozí varianty, jen si budeme vybírat těžší kousky :-) 10:00 sraz v obci Trattenbach, ferratový kletterpark Naturfreunde Beistenmauer, na skalním masívu až 10 cest obtížností A – E, vybere si každý! Večer do kempu Mooswirt.

Sobota: celodenní ferrata Kaiser Franz Joseph - Seemauer, D, velkolepá a dlouhá ferata nad hladinou malebného jezera Leopoldsteinersee v masivu Hochschwab-gruppe. Jedna z nejhezčích ferat východních Alp ale už prověří techniku i vytrvalost :-) Začátek je nejtěžší, naštěstí tyto dva převislé úseky D lze obejít a začít až o římsu výše. Zbytek ferraty už je pak lehčí,  max C/D. Za celý den převýšení cca 860 m, 15 min nástup, 4 hod ferrata, 2 hod sestup.

Neděle: jako u předchozí varianty. Vyjedeme na Hochkar, 3 lehčí a kratší ferraty A/B–B/C, plus jedna delší "zážitková" pestrá Heli-Kraft C, s dlouhým visutým žebříkem, několika lanovými mostky, svislou stěnou i příjemným traverzem. Den zakončíme obědem v jednom z několika gasthausů a po obědě se rozjedem k domovům.

POZNÁMKA: Výše uvedený rozvrh je orientační a nelze 100% zaručit, že jej za všech okolností dodržíme. Může být pozměněn zejména s ohledem na zdatnost účastníků, povětrnostní podmínky a další zásahy vyšší moci. Pro bezpečnost všech, konečné slovo má vždy průvodce. V každém případě bude maximální snaha stanovený program dodržet.

To vše v komorní skupině 6 osob, kompaktní skupiny (party, rodiny) max 8 osob. 
** Minimální počet pro otevření akce jsou 4 osoby.


Cena: 7 200,- Kč/osoba 
Při přihlášení 4 a více osob současně, sleva 200,- Kč/osobu. 

V ceně: zapůjčení kompletního vybavení (ferratový set = karabiny, brzda; sedací + prsní úvaz, plochá vázací smyce, přilba, lano pro dojištění, karabiny, prusíky...), profesionální služby horského průvodce a lezeckého instruktora, pojištění profesní odpovědnosti, osobní přístup a stálý dohled po celou dobu kurzu. Závěrem pár fotek z vašich ferratových zážitků: sic jen mobilové momentky, ale o to více nadšení, adrenalinu a dobrodružství :-)

Cena nezahrnuje: dopravu, stravu, ubytování. Dále cena nezahrnuje sportovní, cestovní, úrazové, ani jakékoliv jiné pojištění - je nutné vlastní!, zahrnující zvolenou aktivitu (ferraty). Pokud vlastní pojištení nemáte, poradím vám zde zde: POJIŠTĚNÍ DO HOR

Ubytování: v lokalitě je asi nejlepší volba kemp Mooswirt, kde je možnost stan, chatka, i hotel. Kemp je parádní a dostatečně vybavený, s koupacím jezírkem a vodotryskem... 
Jídlo: v kempu je luxusní restaurace, možnost večeří i snídaní. Vlastní zásoby je potřeba mít na ferraty během dne v pátek a sobotu, v neděli poobědváme po ukončení na Hochkaru.


Termíny : (Nevyhovují? Nevadí, ozvěte se, domluvíme se :-)

TERMÍN si vyberte a rezervujte v kalendáři

Zvýrazněné dny jsou termíny k dispozici.
Klikněte na vybraný den, pak na zelený box - číslo vpravo dole je kapacita termínu (obsazeno / celkem).


Pokud Vám rezervační kalendář nefunguje, nebo jste po odeslání rezervace do 10 minut neobdrželi potvrzovací e-mail, použijte prosím ALTERNATIVNÍ OBJEDNÁVKU ZDE:

FOTOGALERIE

Se zájmem o jiný termín, individuální kurz atd, mě kontaktujte zde: