Via Ferrata, Klettersteig

Ferratové kurzy v ČR i zahraničí, pro začátečníky i pokročilé.

ZAČÁTEČNÍCI

Základní jednodenní ferratový kurz ve VÍRU (i pro děti) 

Startovní ferratová lekce pro úplné začátečníky. Vše pro bezpečný pohyb po feratách, správné zkompletování ferratového setu. Používání karabin, princip postupu po ocelovém jištění.

Vstoupit...

ZKUŠENĚJŠÍ

Jednodenní expedice na ferraty do RAKOUSKA (i děti)

Pro pokročilejší ferratisty, kteří již vědí co a jak, ale sami si do hor a světa ocelových lan ještě netroufají. Raxalpe a Hohe Wand = spousta možností jak si ferratové zkušenosti prohloubit.

Vstoupit...

FERRATY + LEZENÍ

Zážitková kombinace ve VÍRU, program pro aktivní děti.

Ferrato-horolezecká zkouška pro malé i velké začátečníky. Vylezeme jednu ferratu, tu jednodušší, naučíme se používání karabin. Poté vyzkoušíme "horolezení", zajištěni lanem ze shora.

Vstoupit...

TRÉNINK

Odpolední zdokonalovací kurz VELKÁ DOHODA (i s dětmi)

Ferratové cvičení pro pokročilé, techniky dojištění, varianty záchrany, sebezáchrany. Zdoláme až 9 cvičných cest různých obtížností od A až po E, třešničkou lanový most 60 m.

Vstoupit...

FERRATY TURISTICKÉ

Jednodenní výlet na ferraty na SLOVENSKO (možno i s dětmi)

Pro ferratisty, kteří se třeba trochu bojí výšek. Ferrata HZS u Martina (A/B-C) kopíruje romantický Pivovarský potok a umožňuje parádní ferratový zážitek bez extrémně exponovaných pasáží.

Vstoupit...

Opravdová horská dobrodružství

Bezpečně, zajištěni ocelovým lanem, podívat se na vyhlídky horolezců.


Co je to ta ferrata?

Ferraty, feráty, z italského "via ferrata" - železná cesta (německy "klettersteig"), jsou stezky v horách či skalách, trvale a fixně zabezpečené ocelovým lanem po celé délce cesty, případně i železnými kramlemi, stupačkami a dalším jištěním. Vznik se traduje do Rakouska již do roku 1843 (Hoher Dachstein), kde tyto cesty vznikaly pro bezpečný pohyb vojáků ze stanoviště na stanoviště.

Po ferratách se člověk pohybuje oblečený do celotělového (kombinovaného) úvazku, lezecké přilby, a jistí se pomocí tzv ferratového setu - souběžně dvěma karabinami spojenými s úvazkem přes pádovou brzdu, která pohlcuje rázovou sílu případného pádu. Správné použití všeho vybavení a postup po ferratách jednoduše naučím Vás i Vaši rodinu (děti od 6-ti let).


Pokud si z nabídky nevyberete, pro individuální poptávku, bližší informace atd, mě kontaktujte zde:

Další ferratové zájezdy provádím pro
CK KUDRNA

Outdoorová cestovka s romantickou duší.

Podívejte se na nabídku dalších akcí, kde se můžeme potkat: