Via Ferrata, Klettersteig

Ferratové kurzy v ČR i zahraničí, pro začátečníky i pokročilé.

ZAČÁTEČNÍCI

Základní jednodenní ferratové kurzy (vhodné i pro děti) 

Startovní ferratová lekce pro úplné začátečníky. Vše pro bezpečný pohyb po feratách, správné zkompletování ferratového setu. Používání karabin, princip postupu po ocelovém jištění.

Vstoupit...


ZKUŠENĚJŠÍ

Jednodenní expedice na ferraty do RAKOUSKA (i pro děti)

Pro pokročilejší ferratisty, kteří již vědí co a jak, ale sami si do větších hor a světa ocelových lan ještě netroufají. Rakousko je horský ráj = spousta možností jak si ferratové zkušenosti prohloubit.

Vstoupit...


POKROČILÍ

Vícedenní výjezdy na ferraty do RAKOUSKA, víkendy i delší

Jeden den je málo? :-) Tak vyjedem na víkend, nebo tři dny... Raxalpe, Bucklige Welt, Weichtal, Hohe Wand, Gesäuse, Kalkalpen, Göstlingské Alpy, Eisenerz, Trattenbach, Hochkar....

Vstoupit...


FERRATY + LEZENÍ

Zážitková kombinace, program nejen pro aktivní děti.

Ferrato-horolezecká zkouška pro malé i velké začátečníky. Vylezeme si několik jednodušších ferrat, naučíme se používání karabin. Poté po obědě vyzkoušíme "horolezení", jištěni lanem ze shora.

Vstoupit...


Ferraty PROFI

Odpolední zdokonalovací výcvik VELKÁ DOHODA (i s dětmi)

Ferratové cvičení, kurz pokročilejších technik. Dopomoc, dojištění, varianty záchrany, sebezáchrany. Zdoláme až 10 cvičných cest obtížností A až E, třešničkou lanový most 60 m.

Vstoupit...


FERRATY TURISTICKÉ

Jednodenní výlet na ferraty na SLOVENSKO (možno i s dětmi)

Pro ferratisty, kteří se třeba trochu bojí výšek. Ferrata HZS u Martina (A/B-C) kopíruje romantický Pivovarský potok a umožňuje parádní ferratový zážitek bez extrémně exponovaných pasáží.

Vstoupit...


Opravdová horská dobrodružství

Bezpečně, zajištěni ocelovým lanem, podívat se na vyhlídky horolezců.


Co je to ta ferrata?

Ferraty, feráty, z italského "via ferrata" - železná cesta (německy "klettersteig"), jsou stezky v horách či skalách, trvale a fixně zabezpečené ocelovým lanem po celé délce cesty, případně i železnými kramlemi, stupačkami a dalším jištěním. Vznik se traduje do Rakouska již do roku 1843 (Hoher Dachstein), kde tyto cesty vznikaly pro bezpečný pohyb vojáků ze stanoviště na stanoviště.

Po ferratách se člověk pohybuje oblečený do celotělového (kombinovaného) úvazku, lezecké přilby, a jistí se pomocí tzv ferratového setu - souběžně dvěma karabinami spojenými s úvazkem přes pádovou brzdu, která pohlcuje rázovou sílu případného pádu. Správné použití všeho vybavení a postup po ferratách jednoduše naučím Vás i Vaši rodinu (děti od 6-ti let).


Pokud si z nabídky nevyberete, pro individuální poptávku, bližší informace atd, mě kontaktujte zde:

Další ferratové zájezdy provádím pro
CK KUDRNA

Outdoorová cestovka s romantickou duší.

Podívejte se na nabídku dalších akcí, kde se můžeme potkat: