Kombinace FERRATY + LEZENÍ

Jednodenní zážitková kombinace pro zvídavé a neposedné :-)

Úvod  >  Aktivity  >  Ferraty  >  Ferraty + Lezení Moravský kras

FERRATY + SKALNÍ LEZENÍ, akční kombinace na vyzkoušení obojího.
Ideální jednodenní dvojkombinace nejen pro rodiče s aktivními dětmi.

VELKÁ DOHODA, Moravský kras

Nejen pro neposedné děti, ale i zvídavé dospělé :-D 

Ferrato-horolezecká zkouška pro malé i velké začátečníky, co ještě neví jestli je to bude bavit, a co nevydrží dlouho u jedné věci - tak vyzkoušíme oboje, FERRATY i LEZENÍ :-)

Z 15 cvičných ferrat a několika lanových mostů v areálu Velké Dohody v Moravském krasu si vybereme a  vylezeme pouze ty jednodušší a zábavnější, vyzkoušíme si principy pohybu po feratě, správné ustrojení do úvazku, zkompletování ferratového setu, používání karabin... Ukážeme si  dojišťování lanem, pohyb po ferratě s dětmi, atd. Vše hlavně zábavnou formou bez hlubokého teoretizování, tak aby to účastníky (děti) bavilo a "neztratili nit" :-D 

Po obědě pak na vedlejší skále vysoké 16 metrů a na ní krásně odjištěných lezeckých cestách (3 - 6 UIAA) vyzkoušíme horolezení, neustále jištěni lanem ze shora, stylem tzv "toprope - na rybu". Pro špunty i rodiče jsou tu vedle sebe 4 až 5 lozitelných cest, vyřádí se všichni a hrudníčky zprvu trochu sevřené strachem se nadmou pýchou :-) Když ale zjistíme, že nás předchozí ferratování bavilo víc, zanecháme horolezení a vylezeme si i další ferraty. 

Kurz je koncipován hlavně jako ZÁŽITEK a VYZKOUŠENÍ něčeho nového, bez ambicí se všechno napoprvé hned naučit - dozvíte se základy a zorientujete se ve stupnici obtížnosti ferrat, ale věci jako záchrana a sebezáchrana, dopomoc, nosnosti materiálů, pádové faktory, rázové síly, atd... si necháme na příště. Pokud by vás pak tohle vše zajímalo, je vhodné absolvovat komplexnější kurz pro začátečníky.


Vše v komorním počtu 6 osob, kompaktní skupiny (rodiny s dětmi 6 až 14 let) max 8 osob. 
* Bezpečnost na prvním místě = na každé dítě by měl být jeden dospělý!
* Minimální počet pro otevření kurzu jsou 4 osoby.


Program: sraz v 10:00 na parkovišti před areálem Velká Dohoda, Lipovec (mapa ZDE). Seznámení s teorií, metodika, vystrojení, zahájení lekce. V následujících 6ti hodinách prolezeme s přestávkou na oběd (bufet / občerstvení je součástí areálu) vše co zvládneme, lanové mosty, kramle i žebříky, skálu i slaňáky, vše vyzkoušíme a po 16:00 kurz ukončíme.

Cena kurzu:

  • 2300,- Kč/dospělý
  • 2000,- Kč/dítě (6 až 14 let) - Dítě vždy s doprovodem dospělého!
  • Při přihlášení 3 a více osob současně, sleva 100,- Kč/osobu.

* Sleva neplatí pro individuální termíny na zakázku, tam platí základní cena + doprava.
* Minimální počet pro otevření kurzu jsou 4 osoby.

V ceně: zapůjčení kompletního vybavení na ferraty (ferratový set, karabiny, brzda; kombinovaný úvazek, plochá smyce, přilba, lano pro dojištění), zapůjčení materiálu pro lezení (dynamická lana, kotvící prvky, karabiny, jistící prostředky, slaňovací pomůcky, atd), profesionální služby horského průvodce a lezeckého instruktora, pojištění profesní odpovědnosti, osobní přístup a stálý dohled po celou dobu kurzu. Závěrem pár fotek z vašich lezeckých zážitků: jen mobilovky, ale o to více nadšení, adrenalinu a dobrodružství :-)

Cena nezahrnuje: poplatek za vstup do areálu 200,- Kč/os. Platí se hotově provozovateli při vstupu do areálu, před započetím lezení. Dále cena nezahrnuje sportovní, cestovní, úrazové, ani jakékoliv jiné pojištění. Zůstáváme však v ČR, ferraty i skály jsou jednoduché a budu vás mít celou dobu pod dohledem = šance na úraz jsou minimální. Pokud o nějakém připojištění přesto uvažujete, poradím vám zde: POJIŠTĚNÍ DO HOR


Termíny: Nevyhovují? Nevadí, ozvěte se, domluvíme se :-)

TERMÍN si rezervujte / objednejte v kalendáři

Zvýrazněné dny jsou termíny k dispozici.
Klikněte na vybraný den, pak na zelený box - číslo vpravo dole je kapacita termínu (obsazeno / celkem).


Pokud Vám rezervační kalendář nefunguje, nebo jste po odeslání rezervace do 10 minut neobdrželi potvrzovací e-mail, použijte prosím ALTERNATIVNÍ OBJEDNÁVKU ZDE:

Se zájmem o jiný termín, individuální kurz atd, mě kontaktujte zde: