Ferraty PROFI, pokročilé techniky

Výukový trénink pokročilejších technik - dopomoc, dojištění, záchrana, sebezáchrana.

Úvod  >  Aktivity  >  Ferraty  >  PROFI techniky

Odpolední ferratový výcvik pokročilejších technik.
DOJIŠTĚNÍ (i dětí), DOPOMOC, ZÁCHRANA, SEBEZÁCHRANA.
Velká Dohoda, Lipovec (možno i s dětmi)

Půldenní zdokonalující ferratové cvičení a vzdělávací kurz pro "zodpovědné" (tatínky, vedoucí skupin, průvodce...), nebo prostě pro kohokoliv, kdo chce umět víc. Ideální také v návaznosti na základní kurz pro začátečníky. Po ustrojení a zopakování metodiky a všech zásad bezpečného pohybu po feratách, se pustíme do zdolání několika z 15 ferrat na malé ploše bývalého kamenolomu v Moravském krasu. Ferraty jsou koncipovány jako cvičné, různé obtížnosti od jednoduchých "A" pro děti, až po vydatné "E" pro dospěláky. Během 4 hodin si znovu prověříme výstroj, procvičíme techniky lezení, vyzkoušíme různé obtížnosti cest, kotvy, mostky, žebříky... a dokonale se připravíme na dobývání Alp :-) 

Hlavní náplň kurzu - zaměříme se na ferratové cvičení pokročilejších technik, dojištění, dopomoc, záchrana a sebezáchrana. Jak se dostat z visu po uklouznutí, jak odpočívat, jak si pomoci v těžké pasáži. Vysvětlíme si průběžné dojišťování lanem dětí i dospělých, celkově pohyb po ferratě s dětmi. Jak se dělá dopomoc spolulezci, jak v minutě sestrojit "karabinový kladkostroj". Zopakujeme si orientaci ve stupnici obtížnosti ferrat, povíme si o nosnostech materiálů, nastíníme pádové faktory, rázové síly, atd... povysíme si v "sedáku", "celotěláku" i "kombiňáku" a uvědomíme si rozdíly... 

✔️ Naučíme se, i si prakticky procvičíme vše pro BEZPEČNÉ ZÁŽITKY NA FERRATÁCH. 

Třešničkou na dortu a výzvou pro zpestření je lanový most dlouhý 60m.

To vše v komorní skupině 6 osob, kompaktní party (např rodiny s dětmi) max 8 osob. 


** Poznámka: tento kurz není vhodný pro úplné začátečníky! Ten je ZDE...


Program: sraz ve 14:00 na parkovišti areálu Velká Dohoda (mapa). Krátké zopakování nutné teorie, vystrojení, zahájení lekce. V následujících 4 hodinách prolezeme za průběžného výkladu a diskuze nad metodikou klidně všech 15 cvičných ferrat, lanové mosty, kramle i žebříky, vše si vyzkoušíme a v 18:00 hod kurz ukončíme (bo areál se zavírá :-)

Cena kurzu: 1 600,- Kč/osoba (i dítě)
Při přihlášení 4 a více osob současně, sleva 100,- Kč/osobu. 
* Sleva neplatí pro individuální termíny na zakázku, tam platí základní cena + doprava.
* Minimální počet pro otevření kurzu jsou 4 osoby. 

V ceně: zapůjčení kompletního vybavení (ferratový set = karabiny, brzda; sedací + prsní úvaz, plochá smyce, přilba, lano pro dojištění, karabiny, prusíky, blokanty, atd...), profesionální služby horského průvodce a lezeckého instruktora, pojištění profesní odpovědnosti, osobní přístup a stálý dohled po celou dobu kurzu. Závěrem pár fotek z vašich ferratových pokroků: sic jen mobilové momentky, o to více nadšení, adrenalinu a dobrodružství :-)

Cena nezahrnuje: poplatek za vstup do areálu 200,- Kč/os. Platí se hotově na místě provozovateli ferrat před započetím lezení. Dále cena nezahrnuje sportovní, cestovní, úrazové, ani jakékoliv jiné pojištění. Zůstáváme však v ČR, ferraty i skály jsou cvičné a budu vás mít celou dobu pod dohledem = šance na úraz jsou minimální. Pokud o nějakém připojištění přesto uvažujete, poradím vám zde: POJIŠTĚNÍ DO HOR


Termíny: Nevyhovují? Nevadí, ozvěte se, domluvíme se :-)

TERMÍN si rezervujte / objednejte v kalendáři

Zvýrazněné dny jsou termíny k dispozici.
Klikněte na vybraný den, pak na zelený box - číslo vpravo dole je kapacita termínu (obsazeno / celkem).


Pokud Vám rezervační kalendář nefunguje, nebo jste po odeslání rezervace do 10 minut neobdrželi potvrzovací e-mail, použijte prosím ALTERNATIVNÍ OBJEDNÁVKU ZDE:

Se zájmem o jiný termín, individuální kurz atd, mě kontaktujte zde: