Skialpy Lysá hora, Beskydy

Jednodenní kurzy skialpinismu pro začátečníky 

Úvod  >  Aktivity  >  Skialpy  >  Lysá hora

Jednodenní kurz skialpinismu pro začátečníky
Lysá hora, Beskydy

Jednodenní kurz skialpinismu může být pro úplné začátečníky, ale taky nemusí. Třeba už jste skialpy zkusili, Lysá vás láká, ale sami si ještě netroufáte... Tak pojďme spolu, s doprovodem horského průvodce a instruktora lyžování, ukážem si ty nejčastější fígly jak na to, ukážem si kudy a jak nejlépe... a věřte, že nezabloudíme ;-)

Zaměříme se na zvládnutí základních dovedností techniky výstupů i sjezdů, bezpečnosti v horách, teorie lavinové prevence a záchrany.

Jediná podmínka účasti je alespoň základní umění lyžovat. I když sjíždět můžeme po velmi pozvolné a široké vysněžené cestě bez stromů, je potřeba umět alespoň zastavit :-)

To vše ve skupině max 6 osob (15 až 99 let).

Program: sraz 10:00 na parkovišti Zlatník, Krásná (po domluvě možná též spolujízda z Ostravy). Přivítání, seznámení s teorií, vystrojení, vyzkoušení výbavy, cvičné odpálení lavinového batohu :-) ... a zahájení tůry, zahájení výstupu. V následujících 2-3 hodinách velmi pohodovým tempem (lze zvládnout za 1,5 hod) vystoupáme nejschůdnější trasou na vrchol Lysé hory. Nahoře jsou restaurace - zasloužené pivko, čaj, přestávka na oběd. Kolem 14-15 hod se vydáme na sjezd dolů, tak abychom ho zvládli bezpečně a za světla, a nejpozději v 16 hod se rozloučíme zpět dole na parkovišti.

POZNÁMKA: Výše uvedený časový rozvrh je orientační a nelze 100% zaručit, že jej za všech okolností dodržíme. Může být pozměněn zejména s ohledem na zdatnost účastníků, povětrnostní podmínky a další zásahy vyšší moci. Pro bezpečnost všech, konečné slovo má vždy průvodce. V každém případě bude maximální snaha stanovený program dodržet.

✔️Tip: pokud nechcete, nemusíte řešit výbavu = zajistím, přivezu, odvezu, vrátím

Cena akce:

  • 3700,- Kč/osoba včetně zapůjčení výbavy (lyže, pásy, boty, hole, přilba)
  • 2400,- Kč/osoba bez zapůjčení výbavy (výbavu máte / zajistíte si sami)
  • * Při přihlášení 3 a více osob současně, sleva 100,- Kč/osobu.

V ceně: 

  • služby horského průvodce a lyžařského instruktora, osobní přístup a stálý dohled po celou dobu akce. Instruktáž skialpového a lavinového vybavení, cvičné odpálení lavinového batohu. Výuka techniky výstupů i sjezdů.
  • V případě varianty "včetně zapůčení výbavy", Vám zařídím a zamluvím kompletní skialpový set v půjčovně v Ostravě, den před akcí jej vyzvednu, dovezu Vám ho na sraz do Beskyd, a večer zase převezmu, odvezu a vrátím.

Cena nezahrnuje: 

  • vratnou zálohu v případě zapůjčení skialpové výbavy (kauce 5000,- Kč)
  • občerstvení v restauraci, dopravu, parkovné dole na parkovišti (50,- Kč)
  • pojištění - sportovní, cestovní, ani jakékoliv jiné - je nutné vlastní!, zahrnující zvolenou aktivitu (skialpy). Pokud vlastní pojištení nemáte a chcete poradit, poradím vám zde: POJIŠTĚNÍ DO HOR

✔️Zapůjčení skialpové výbavy je nutno řešit dostatečně předem (aby byly velikosti bot, délky lyží, atd). Zařídím pro Vás v půjčovně v Ostravě, vyzvednu a dovezu na akci.
(Podmínky zapůjčení, záloha, velikosti bot, lyží, atd... je vymyšlené, ptejte se :-)


Termíny:
 (Nevyhovují? Nevadí, napište, domluvíme se.)

OBJEDNÁVKU / REZERVACI proveďte v kalendáři

Zvýrazněné dny jsou termíny k dispozici.
Klikněte na vybraný den, pak na zelený box - číslo vpravo dole je kapacita termínu (obsazeno / celkem).


Pokud Vám rezervační kalendář nefunguje, nebo jste po odeslání rezervace do 10 minut neobdrželi potvrzovací e-mail, použijte prosím ALTERNATIVNÍ OBJEDNÁVKU ZDE:

FOTOGALERIE

S dotazem, nebo zájmem o jiný individuální kurz mě kontaktujte zde, ozvu se obratem.