Jednodenní ferraty Rakousko

Jednodenní zážitkové expedice pro pokročilejší lezce i dětské výpravy.

Úvod  >  Aktivity  >  Ferraty  >  Rakousko

Jednodenní expedice na Via Ferraty do Rakouska
RAXALPE, HOHEWAND, KALKALPEN, HOCHKAR...
(vhodné i pro děti)

Ráno ze své postele, večer do své postele = kouzlo jednodenních akcí :-) 
Ať se přes den stane cokoliv, déšť, vedro, zima, adrenalin... večer jste doma!

Nejen pro "pokročilejší začátečníky", ale třeba i lezce kteří již vědí co a jak, pro drsňáky co lezou Déčka :-D i Éčka, ale sami si do světa ocelových lan a kramlí ještě netroufají. Nebo jako ideální návaznost na základní kurz pro začátečníky. Nebo pro rodiny s dětmi, caparty od 6 let... Rakousko disponuje úžasnou škálou ferrat všech obtížností, takže i těmi dětskými... když víte kde hledat :-)
V pohodově dojezdové vzdálenosti od hranic, kousek za Vídní, se nachází známé pohoří Raxalpe, oblíbená přírodní zákoutí jako Bucklige Welt, Mödling, Peilstein, Weichtal... nebo vápencový masív Hohe Wand. Navzájem blízké lokality nabízí spoustu možností a kombinací, jak si prohloubit ferratové zkušenosti i zažít skutečně hodnotné výstupy. Třešničkou na dortu je třeba krásná romantická ferrata na "Turecký hrad", nebo "Preinerwand-Kreuz" 1783mnm... o 180m výš jak Sněžka.

Lze podniknout i delší výpravu do pohoří Gesäuse, Kalkalpen, na oblíbené ferratové prásky jako je Franz Joseph, Eisenerz, Trattenbach, Hochkar... které už jsou trochu dál od hranic, ale stále dostupné v jednodenní akci. Cena je tu vzhledem ke kilometrům (cca 200 km navíc) o trochu vyšší.

To vše v komorní skupině 6 osob, kompaktní party (např rodiny s dětmi) max 8 osob.
** Minimální počet pro otevření kurzu jsou 4 osoby.

✔️ Tip: po domluvě někdy možná spolujízda z Brna a zpět, ptejte seCena: je shodná pro všechny varianty, kromě 6, Gesäuse/Kalkalpen/Hochkar

  • 2900,- Kč/osoba (i dítě)
  • Varianta 6, Gesäuse/Kalkalpen/Hochkar = 3200,- Kč/osoba
  • Při přihlášení 3 a více osob současně, sleva 100,- Kč/osobu.

* Sleva neplatí pro individuální termíny na zakázku, tam platí základní cena
** Minimální počet pro otevření kurzu jsou 4 osoby.

V ceně: zapůjčení kompletního vybavení (ferratový set = karabiny, pádová brzda; sedací + prsní úvaz, plochá smyce, přilba, lano pro dojištění, karabiny, prusíky...), profesionální služby horského průvodce a lezeckého instruktora, pojištění profesní odpovědnosti, osobní přístup a stálý dohled po celou dobu kurzu. Závěrem pár fotek z vašich ferratových zážitků: sic jen mobilové momentky, o to více nadšení, adrenalinu a dobrodružství :-)

Cena nezahrnuje: dopravu, přejezdy mezi lokalitami (po domluvě možná spolujízda), konzumaci občerstvení v restauraci. Dále cena nezahrnuje sportovní, cestovní, úrazové, ani jakékoliv jiné pojištění - je nutné vlastní!, zahrnující zvolenou aktivitu (ferraty). Pokud vlastní pojištení nemáte, poradím vám zde: POJIŠTĚNÍ DO HOR


Varianta 1, DĚTSKÁ, suprzážitková, okolí Vídně - Mödling, Peilstein, Hohewand... až 4 ferraty A/B - B/C, hodnotné i pro dospělé :-)

• 9:00 sraz v obci Mödling
• 9:30 po úvodní teorii a vystrojení nástup do ferraty Mödling B/C, tak akorát krátká i obtížná, končící super výhledem na hrad. Nástup k ferratě 5 minut, sestup 20 min. 
• 12:00 přejezd k hoře Peilstein
• 12:30-13:30 svačina, nebo obídek v místním Gasthofu, wienerschnitzel jak slon
• 14:00 nástup na ferraty Matterhorn A/B, a Couloir B/C, obě tak akorát krátké a lehké (30 min nástup, 20 min každá ferrata, 20 min sestup), nádherná panorámata, za 2–3 hod zpět
• 16 cca zpět u auta, zhodnotíme síly, chuť a čas, a pokud zbydou přejíždíme k natureparku Hohewand a zajdem si ještě na krátkou vyklusávací jeskynní ferratu Frauenlucke B. Nebo pokochat se výhledem ze SkyWalku - známá kovová vyhlídka nad útesem Hohewandu. Celý "závěrečný výlet" zabere cca 2 hodiny.
• 18:00 nejpozději, se rozloučíme a vyrazíme k domovu


Varianta 2, ODROSTLÁ - Raxalpe, trochu těžší, pro větší děti i dospělé, 3 ferraty v kletterparku + 1 parádní vyhlídková Teufelsbadstube (Ďáblova koupelna) "B", nebo romantické skalní věže "B/C" na Peilsteinu:

• 9:00 potkání v Raxalpe, kletterpark Weichtalhaus (B/C - C/D) - několik krátkých cvičných ferrat různých obtížností kousek od parkoviště, vyřádíme dosytosti
• 12:00 oběd v přilehlém Weichtalhausu, nebo svačina z vlastních zdrojů
• 13:00 nástup do panoramatické Teufelsbadstube B, Ďáblova koupelna :-D. Technicky nenáročná, lehčí vyhlídková ferrata, včetně nástupu i sestupu na cca 5 hod, v 6 jsme dole.
• NEBO, lehčí varianta (s menšími dětmi), začínáme v pohoří Peilstein, ferraty Matterhorn A/B, a Couloir B/C, nádherné výhledy i exponované, ale bezpečné pasáže, a teptve po obědě přejedeme do kletterparku Weichtalhaus.
• 18:00 nejpozději, se rozloučíme a vyrážíme k domovu


Varianta 3, POCTIVÁ - Raxalpe, celodenní hodnotná dřina - 1 dlouhá ferrata (Hans von Haidsteig, D, nejkrásnější ferrata v pohoří Raxalpe)

• 9:00 sraz v Raxalpe
• 9:30 vyrážíme na tůru, nástup k ferratě 1,5 hod, samotná ferrata 2-3 hod, 2 hod sestup. Celkem 6-8 hodinová celodenní tůra přes nejoblíbenější a nejhodnotnější ferratu v Raxalpech, nahoře známý fotogenický vrcholový kříž Preiner Wand Kreutz ve výšce 1783 m.n.m. Ferrata má udávaný stupeň D, ale technicky není extrémně obtížná (D je mírně nadhodnoceno, reálně je C/D), ale za to si užijeme pěkné exponované pasáže a parádní výhledy. Je to jedna z nejstarších a určitě nejhezčí ferrata v Raxech s historií přes 100 let, v roce 2013 kompletně zrekonstruovaná. Nahoře je horská chata, pivní odměna je nádherná motivace :-) Dá se tam i najíst, ale jídlo / svačinu je nuné mít vlastní (dostaneme se tam až odpoledne, a energii budem potřebovat už na výstup). 
• 18:00 nejpozději jsme zpět dole, rozloučíme se a vyrážíme k domovu

✔️Tip: nejoblíbenější expedice


Varianta 4, HRAVÁ - to nejlepší z Hohewandu, výběr z několika nádherných ferrat, Gebirgsvereins D, Wildenauer D, Steirespur C, Frauenlucken B, atd...

• 9:00 sraz v obci Grünbach am Schneeberg v Hohewandu, společný přejezd pod ferraty
• 10:00 vyrážíme do kopců, nástup do ferraty Gebirgsvereins Klettersteig - D (nebo Wildenauer) - krásně exponované, hravé, vzdušné traverzy, úseky těžké i kochací, lanový most, žebříky, kramle, komíny, výhledy na Schneeberg, na louky bez řepky...
• 13:00 vítězné pivko v hospůdce nahoře, Wiener Schnitzel jak slon :-)
• 14:00 domluva co dále, podle sil, kterou ferratu dáme jako další, možností je více... od ultralehké Frauenlucke - B, přes těžší Steirerspur - C, až po další klasiku Wildenauer - D
• 18:00 nejpozději jsme zpět u aut, rozloučíme se a vyrážíme k domovu

✔️Tip: nejoblíbenější kombinace


Varianta 5, DRSŇÁCKÁ - 2 ferraty, jedna na rozcvičku C/D (Pittentaler Klettersteig) a jedna brutální D/E (nejtěžší ferrata v Hohewandu - ÖTK Steig, dříve HTL) s výlezem na SkyWalk

Toto již rozhodně NE! pro začátečníky :-) Spíše pro ty, kteří chtějí mít jistotu správného postupu, profesionálního dojištění, a v případně nutnosti i lanové záchrany = bezpečného slanění zpět na zem. Luxusní, ale silová záležitost ;-)

• 9:00 sraz v obci Maiersdorf pod Hohe Wandem, společný přejezd pod ferraty
• 9:30 opáčko bezpečné metodiky, postupy záchrany, sebezáchrany, dopomoci, dojištění... hledání morálu, diskuze, hecování, přemlouvání... :-)
• 10:30 nástup do ferraty ÖTK, D/E... dřina, pot, zápolení, klení, adrenalin, paráda... 
• 12:00 svačina / oběd ve stěně
• 15:00 vítězný tanec na SkyWalku, radostná selfí, potřásání nateklýma rukama, výměna spodního prádla, trhání závětí, atd ;-)
• 16:00 das Bier, rádler, pivo, schnitzel, zasloužené občerstvení v hospůdce
• 18:00 nejpozději jsme zpět dole, rozloučíme se a vyrážíme k domovu (cestu zpět k autům si zpestříme kraťoučkou ferratou Frauenlucke B)


Varianta 6, EXPEDIČNÍ - výprava až do vzdálenějších pohoři Gesäuse, Kalkalpen, Hochkar - spousta oblíbených ferrat obtížností B až E, Trattenbacher, Eisenerzer, Kaiser-Franz-Joseph, Heli-Kraft, atd...

Může být i pro začátečníky, ale není vhodné pro děti - dlouhá cesta, nevydrží sedět. Akce pro ty, kterým se nechce tak daleko samotným, nechtějí bloudit a ztrácet čas, ale chtějí zažít opravdu hodnotné výstupy s jistotou průvodce a instruktora po boku. Lokality jsou na hranici dojízdnosti v jednom dnu, ale stále to dává smysl = celý den lezení! :-)

• pro představu, z Brna cca 350 km...
• 9:00 sraz v pohoří Gesäuse, Kalkalpen, Hochkar...
• 18:00 nejpozději se rozloučíme a vyrážíme k domovu 
• tzn 9–18 je krásných 9 hodin, plnohodnotný den strávený lezením, kocháním, bušením srdce, polykáním adrenalinu a endorfinu plnými douchy... (samozřejmě taky svačením, popíjením rádlera, focením, popíjením piva, smíchem, wienerschnitzlem... :-)
Kvůli větší vzdálenosti je cena této varianty vyšší o 300,- Kč/osTermíny: (Nevyhovují? Nevadí, ozvěte se, domluvíme se :-) 

TERMÍN si rezervujte / objednejte v kalendáři

Zvýrazněné dny jsou termíny k dispozici.
Klikněte na vybraný den, pak na zelený box - číslo vpravo dole je kapacita termínu (obsazeno / celkem). 


Pokud Vám rezervační kalendář nefunguje, nebo jste po odeslání rezervace do 10 minut neobdrželi potvrzovací e-mail, použijte prosím ALTERNATIVNÍ OBJEDNÁVKU ZDE:

FOTOGALERIE

Se zájmem o jiný, individuální kurz mě kontaktujte zde, ozvu se obratem.