Skialpy Malá Fatra

Jednodenní skialpový výstup na Velký Kriváň a Chleb.

Úvod  >  Aktivity  >  Skialpy  >  Velká Fatra víkend

Malá Fatra na skialpech - jednodenní túra.
Výstup na Velký Kriváň (1709 mnm), nejvyšší horu Malé Fatry.

✔️ Epesní vyhlídkový okruh, panoramata i skvělé polyžování! Obtížnost 2-3 z 5.
Túra 5-7 hodin, 7-13 km, podle počasí a podmínek a nálady, tzn podle volby trasy.
Do túry lze zakomponovat lanovka, tzn nastoupáme 460-1100 m, sjedeme 460-1100 m.
Ideální akce v návaznosti na základní skialpový kurz na Lysé hoře v Beskydech.

Malá Fatra je bezesporu skialpovým rájem. Poloha nejvyššího vrcholu 1709 mnm slibuje dobré sněhové podmínky a dominantní tvar hřebene zase možnost sjíždět na všerůzné strany a hledat si tu správnou "linku" :-) Zároveň se nejedná o žádné brutální horolezení ani sjezdy, maximální sklon svahu je do 35°, převažující kolem 20°. Proto je tato lokalita vhodná i pro "zkušenější začátečníky" co se skialpem a ježděním v neupraveném sněhu teprve začínají. Nutnost umět lyžovat už je tady ale jasná, s pluhem si nevystačíte. 

Skialpy už jste zkusili, pohyb na nich zvládáte, s pásama umíte, atd. Chcete někam "dál", no sami si do větších hor ještě netroufáte, nebo prostě víte, že v partě je větší sranda :-) Pojeďme spolu, pod vedením horského průvodce a instruktora lyžování se neztratíte, ukážu vám nejkrásnější kopce Malé Fatry s excelentními výhledy od Beskyd až po Tatry.

Akce není pro úplné začátečníky, ale ani ne pro profíky.... pokud ve skiareálu jezdíte červenou sjezdovku, akce by vám neměla činit problém. Pak už stačí mít přiměřenou fyzičku pro zvládnutí celodenního pohybu venku v zimě. Jestli ujdete v létě bez problémů cca 20 km za den, máte přesně tu správnou kondici.

Zaměříme se na rozšíření základních i pokročilejších dovedností, techniky výstupů i sjezdů, bezpečnosti v horách, lavinové prevence a záchrany.

To vše ve skupině max 6 osob (18 až 99 let).

Program:
Sraz 8:30 ve Vrátné dolině. (po domluvě možno využít spolujízdy z Ostravy). Den zahájíme zhodnocením situace a podmínek a zvolíme, kterou cestu ke zdolání vrcholu vybereme. Možnost je udělat si to "pohodové" a využít lanovku pro nastoupání do výšky téměř 1500 mnm, takže na Velký Kriváň nám zbyde už jen něco málo přes 200 m :-) O to více si můžeme užít opakovaných sjezdů, vystoupat i na vrchol Chleb (1645 mnm) a dát si halušky v legendární Chatě pod Chlebom. A nebo si to vyšlápneme hezky "odspoda" celé, tzn poctivých 1000 m výstupu přes Pekelník. Bude to dřina, ale parádní, stojí za to. Chatu pod Chlebom stihneme taky, pivko a kapustnica je silná motivace :-) Sjezd zpět do Vrátné doliny k autům dle podmínek, buď lanovkou nebo nádherným sjezdem skoro 800 výškových metrů! V cca 16 hod se zpět dole na parkovišti rozloučíme. Za celý den ujedeme 7-13 km, nastoupáme a sjedeme 460 až 1100 výškových metrů. 

POZNÁMKA: Výše uvedený časový rozvrh je orientační a nelze 100% zaručit, že jej za všech okolností dodržíme. Může být pozměněn zejména s ohledem na zdatnost účastníků, povětrnostní podmínky a další zásahy vyšší moci. Pro bezpečnost všech, konečné slovo má vždy průvodce. V každém případě bude maximální snaha stanovený program dodržet.

✔️Tip: možná spolujízda z Ostravy a zpět
✔️Tip: pokud nemáte vlastní výbavu a nechcete řešit, zajistím, přivezu, odvezu, vrátím


Cena akce:

 • 3900,- Kč/osoba včetně zapůjčení výbavy (lyže, pásy, boty, hole, přilba)
 • 2700,- Kč/osoba bez zapůjčení výbavy (výbavu máte / zajistíte si sami)
 • * Při přihlášení 4 a více osob současně, sleva 100,- Kč/osobu.
 • * Minimální počet pro konání akce jsou 3 osoby.

V ceně: 

 • služby horského průvodce a lyžařského instruktora, osobní přístup a stálý dohled po celou dobu akce. Pojištění profesní odpovědnosti horského průvodce. Instruktáž skialpového a lavinového vybavení, cvičné odpálení lavinového batohu. Výuka techniky výstupů i sjezdů.
 • V případě varianty "včetně zapůčení výbavy", Vám zařídím a zamluvím kompletní skialpový set v půjčovně v Ostravě, den před akcí jej vyzvednu, dovezu Vám ho na sraz a večer zase převezmu, odvezu a vrátím.

Cena nezahrnuje: 

 • vratnou zálohu v případě zapůjčení skialpové výbavy (kauce 5000,- Kč)
 • občerstvení, dopravu, parkovné, případnou lanovku
 • pojištění - sportovní, cestovní, ani jakékoliv jiné - je nutné vlastní!, zahrnující zvolenou aktivitu (skialpy). Pokud vlastní pojištení nemáte a chcete poradit, poradím vám zde: POJIŠTĚNÍ DO HOR

Nutná výbava: (bez této výbavy se akce nelze zúčastnit!)

 • skialpová výbava (lyže, pásy, boty, hůlky). Vypůjčení mohu zajistit.
 • lavinová výbava (lopata, pípák, sonda). Vypůjčení mohu zajistit.
 • helma (skialpová, lyžařská, nebo horolezecká). Lezeckou můžu zdarma zapůjčit.
 • oblečení + svačina + termoska + vše ostatní v batohu max do 10kg! :-D
 • vlastní pojištění pro záchranu v horách (celou dobu se budeme pohybovat po značených turistických cestách). Pokud pojištení nemáte a chcete poradit, poradím vám zde: POJIŠTĚNÍ DO HOR

✔️Zapůjčení skialpové výbavy je nutno řešit dostatečně předem (aby byly velikosti bot, délky lyží, atd). Zařídím pro Vás v půjčovně v Ostravě, vyzvednu a dovezu na akci.
(Podmínky zapůjčení, záloha, velikosti bot, lyží, atd... je vymyšlené, ptejte se :-)


Termíny:
 (Nevyhovují? Nevadí, napište, domluvíme se.)

TERMÍN si rezervujete / objednejte v kalendáři

Zvýrazněné dny jsou termíny k dispozici.
Klikněte na vybraný den, pak na zelený box - číslo vpravo dole je kapacita termínu (obsazeno / celkem).


Pokud Vám rezervační kalendář nefunguje, nebo jste po odeslání rezervace do 10 minut neobdrželi potvrzovací e-mail, použijte prosím ALTERNATIVNÍ OBJEDNÁVKU ZDE:

FOTOGALERIE

S dotazem, nebo zájmem o jiný individuální kurz mě kontaktujte zde, ozvu se obratem.