Kurzy lezení

Kurzy skalního lezení, kurzy lezení na umělých stěnách.

Úvod  >  Aktivity  >  Lezení

Na skály? Nebo na stěnu?

Kurzy lezení pro začátečníky i pokročilé.

SKALNÍ LEZENÍ

Skála je skála, hory jsou hory a mají svá specifika. Naučíme se principy horolezení, jištění shora, vícedélkové lezení, bezpečné slaňování, zakládání postupového jištění, budování "štandů". Postupy záchrany visícího zraněného, vyproštění... Kurzy provádím v méně náročných lokalitách, lezení do 5 UIAA.

UMĚLÉ STĚNY

Indoorové lezení na umělých stěnách. S ohledem na maximální bezpečnost se naučíme vše od základů až po rozvoj lezecké techniky. Metodika bezpečného navázání, uzly, techniky jištění, práce s jednoduchými jistítky i poloautomaty (GriGri, ClickUp, atd). Tréninkové lezení stylem "toprope" i cvakání expresek "na prvního".

Na skály? Do hor? Nebo na stěnu?

Sportovní lezení, horolezení, vícedélky, i trénink na umělých lezeckých stěnách.


Nejvšestrannější sport.

Lezení je nejpřirozenější lidský pohyb. 

Tato křížová souhra končetin, levá ruka / pravá noha, pravá ruka / levá noha, je fyziologicky nejefektivnějším způsobem pohybu. Umíme ho jako první, už od batolete. Chodit se učíme teprve později... Lezení je návrat do radosti dětství :-)

• Rozvoj síly, rovnováhy, obratnosti a mrštnosti.
• Rovnoměrné zapojení celého těla.
• Probuzení a cvičení všech svalových skupin.
• Zvýšení psychické odolnosti, vyrovnanosti a klidu.
• Posílení sebevědomí, osobnostních "hranic".

Lézt umí každý.
Ne každý však ví, jak to dělat bezpečně. 

Tréninky top-rope, jistítka, blokanty, bezpečné slanění, principy lezení vícedélek, zakládání postupového jištění, lezení po vlastním, friendy, skoby, vklíněnce, dopomoc druholezci, záchrana z visu, volná kladka, karabinový kladkostroj...


Hory nejsou nic zlého ani dobrého, nejsou mými nepřáteli ani přáteli; prostě jsou zde. A přestože mohou v horách být bouře i laviny, nikdy nejsou zlomyslné.

Reinhold Messner

Život musí být hezkej a musí mít ňákej styl. Lidi by se měli obklopovat pěknejma věcma. Nemusí to být nic přepychovýho, ale něco co se jim líbí, mezi čím se cítí příjemně. A udělat něco stylově, to je dobrý! Stylem se musí umět prožít den, stylem se musí udělat zkouška ve škole a né ji ňák vykňučet. Stylem se musí umět pít a stylem si taky musím umět získat děvče i se s ním rozejít. Né aby to byla jen nějaká sprosťárna. Stylem to chce i lízt. Tenhle názor nikomu nevnucuju, ale přál bych si, aby to tak vždycky bylo.

Míra Šmíd