Kurzy lezení

Kurzy skalního lezení, kurzy lezení na umělých stěnách.

Na skály? Nebo na stěnu?

Kurzy lezení pro začátečníky i pokročilé.

SKALNÍ LEZENÍ

Skála je skála, hory jsou hory a mají svá specifika. Naučíme se principy horolezení, jištění shora, vícedélkové lezení, bezpečné slaňování, zakládání postupového jištění, budování "štandů". Postupy záchrany visícího zraněného, vyproštění... Kurzy provádím v méně náročných lokalitách, lezení do 5 UIAA.

UMĚLÉ STĚNY

Indoorové lezení na umělých stěnách. S ohledem na maximální bezpečnost se naučíme vše od základů až po rozvoj lezecké techniky. Metodika bezpečného navázání, uzly, techniky jištění, práce s jednoduchými jistítky i poloautomaty. Tréninkové lezení stylem "toprope" i cvakání expresek "na prvního".

Na skály? Do hor?   Nebo na stěnu?


Sportovní lezení, horolezení, vícedélky, slaňování, lezení na umělých stěnách.


Nejvšestrannější sport.

Lezení je nejpřirozenější lidský pohyb. 
Tato křížová souhra končetin, levá ruka / pravá noha, pravá ruka / levá noha, je fyziologicky nejefektivnějším způsobem pohybu. Umíme ho jako první, už od batolete. Chodit se učíme teprve později... Lezení je návrat do radosti dětství :-)

• Rozvoj síly, rovnováhy, obratnosti a mrštnosti.
• Rovnoměrné zapojení celého těla.
• Probuzení a cvičení všech svalových skupin.
• Zvýšení psychické odolnosti, vyrovnanosti a klidu.
• Posílení sebevědomí, osobnostních "hranic".

Lézt umí každý. (horší je se dostat dolů :-D)
Ne každý však ví, jak to dělat bezpečně. 
Tréninky top-rope, jistítka, blokanty, bezpečné slanění, principy lezení vícedélek, zakládání postupového jištění, lezení po vlastním, friendy, skoby, vklíněnce, dopomoc druholezci, záchrana z visu, volná kladka, karabinový kladkostroj...


Hory nejsou nic zlého ani dobrého, nejsou mými nepřáteli ani přáteli; prostě jsou zde. A přestože mohou v horách být bouře i laviny, nikdy nejsou zlomyslné.

Reinhold Messner

Život musí být hezkej a musí mít ňákej styl. Lidi by se měli obklopovat pěknejma věcma. Nemusí to být nic přepychovýho, ale něco co se jim líbí, mezi čím se cítí příjemně. A udělat něco stylově, to je dobrý! Stylem se musí umět prožít den, stylem se musí udělat zkouška ve škole a né ji ňák vykňučet. Stylem se musí umět pít a stylem si taky musím umět získat děvče i se s ním rozejít. Né aby to byla jen nějaká sprosťárna. Stylem to chce i lízt. Tenhle názor nikomu nevnucuju, ale přál bych si, aby to tak vždycky bylo.

Míra Šmíd